dd

GRY

niedziela, 22 lutego 2015

♡Special♡~♡My books♡cz.1♡

Dziś tak jak obiecałam special na 1000 wyświetleń ;) No to zaczynamy ^^

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Moje książki 



Książki zaczęłam kupować jakiś rok temu, podczas wakacji. Musiałam zacząć to robić, ponieważ przeczytałam wszystkie ciekawe tytuły w bibliotece, w moim mieście ;)

Będę je przedstawiać w kolejności jakiej je kupowałam ^^

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1. "Klątwa tygrysa"
*Opis z tyłu książki:

"Magnetyczne oczy tygrysa.
Pradawna klątwa, którą zdjąć może tylko ona.
Namiętność silniejsza niż strach.
Razem muszą stawić czoła mrocznym siłom.
Czy poświęcą wszystko w imię miłości?

Colleen Houck postanowiła napisać „Klątwę tygrysa” po przeczytaniu sagi „Zmierzch”. Ponieważ nie znalazła dla niej wydawcy, opublikowała ją za własne pieniądze. I wtedy wydarzyło się coś niezwykłego. Powieść szturmem zdobyła listy bestsellerów, setki tysięcy fanów, a wydawcy z całego świata i producenci filmowi zaczęli walczyć o prawa do książki."


*Moja ocena:
4/10 
*Dlaczego?*
Ta książka podobała mi się niestety tylko na początku. Potem zaczęło się to robić nudne :( Nie sięgnęłam po kolejne części, przyznam się bez bicia "Klątwy tygrysa" nie dokończyłam do dziś... XD


2. "Rywalki"
*Opis z tyłu książki*

"Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Selekcja jest szansą ich życia. To dzięki niej mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Selekcji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona. 
Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Amelią Singer.
Dla Amelii Selekcja to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem - jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie. 
Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, Amelia zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić..."

*Moja ocena*
9\10 

*Dlaczego?*
"Rywalki" to jedna z lepszych książek, które przeczytałam. Historia była ciekawa, nie nudziła mnie, poza tym ja lubię takie klimaty :D Ciekawa historia, specyficzna główna bohaterka, niebanalny pomysł, to przez to skończyłam "Rywlki" w jeden dzień :)


3. "Elita"

*Opis z tyłu książki*
Drugi tom "Rywalek". Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt. Teraz zostało ich tylko sześć. Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu.

*Moja ocena*
9/10 

*Dlaczego?*
"Elita" była tak samo dobra jak "Rywalki", jednak bardziej przypadła mi do gustu :) Wzruszałam się w paru momentach, np. kiedy odbywała się kara Marlene :(( Ją również skończyłam w jeden dzień, choć zarwałam nockę ;), ale było warto :D


4. "Jedyna"
*Opis z tyłu książki*
Ostatnia część bestsellerowej trylogii.
America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami. 
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?


*Moja ocena*
9/10 

*Dlaczego?*
Cóż tu wiele pisać? Kolejna część, dokończenie historii. Ta część najmniej mi się podobała. Od początku wiedziałam kogo wybierze, ale zaskoczyła mnie w paru momentach (nie będę spoilerować :P) Powiem tak: dobra, ale w porównaniu z poprzednimi częściami to ujdzie...


4. "Czarownica"
*Opis z tyłu książki*

"Czarownica to historia jednego z najbardziej znanych czarnych charakterów z bajek Disneya. Niegdyś piękna i młoda, żyjąca w spokojnym leśnym królestwie. Zdradzona, żądna zemsty decyduje się na walkę z następcą tronu, a w rezultacie rzuca klątwę na Księżniczkę Aurorę (Śpiąca Królewna).
Zarówno książka, jak i film raz jeszcze opowiada historię Śpiącej Królewny, tym razem cała opowieść jest pokazana ze strony tytułowej Czarownicy. Mroczna, tajemnicza, niezadowolona ze swojego życia. W filmie główną rolę gra Angelina Jolie."

*Moja ocena*\
10/10

*Dlaczego?*
Ta historia była bardzo wzruszająca. Bardzo podobało mi się przedstawienie od nowa baśni "Śpiąca królewna" Dowiadujemy się, że Diabolina nie była taka zła, tylko stała się taka przez ludzi. Serdecznie polecam tę historię, mnie naprawdę poruszyła.


5. "Dotyk Julii"
*Opis z tyłu książki*
Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.

*Moja ocena*
9/10 
*Dlaczego?*
Już od dawna miałam na oku tę książkę. I udało mi się ją zdobyć. Moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu: Jest bardzo świetna! Kiedy zaczęłam czytać i zobaczyłam te wszystkie wykreślenia wiedziałam, że ta książka będzie jedną z lepszych. Skreślenia i powtarzające się wyrazy czy zdania odzwierciedlają Julię. Są tak jakby jej myśli, których nie chce abyśmy poznali. Naprawdę mi się podobała.


6. "Sekret Julii"
*Opis z tyłu książki*
„Nareszcie wiem, co muszę zrobić, wreszcie jestem gotowa pomóc, wreszcie mam wrażenie, że może tym razem będę
w stanie utrzymać swoją moc pod kontrolą, i muszę spróbować.
Więc cofam się chwiejnie.
Zamykam oczy.
I daję z siebie wszystko.”
Kontynuacja bestsellerowej powieści Dotyk Julii, która podbiła serca czytelników na całym świecie.
Julia z Adamem uciekają z kwatery Komitetu Odnowy i trafi ają do Punktu Omega, przystani dla ludzi o szczególnych zdolnościach.
Wreszcie są bezpieczni. Sielanka zakochanych trwa jednak krótko. Julia poznaje sekret, który może przekreślić ich wspólne marzenia o szczęściu…

*Moja ocena*
4/10
*Dlaczego?*
Nie podobała mi się. Męczyłam ją jakiś tydzień i nadal nie skończyłam... I chyba nie skończę.


7. "Dar Julii"
*Opis z tyłu książki*
Trzeci tom bestsellerowej serii o losach Julii, która podbiła
serca czytelników na całym świecie.
Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać – Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.

*Moja ocena*
Nie wypowiadam się, bo nawet jej nie zaczęłam... :(


8. "Książe i Gwardzista"

*Opis z tyłu książki* 

Książka osnuta wokół wydarzeń z bestsellerowych "Rywalek".
„Książę” pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America... 


*Moja ocena*
9/10
*Dlaczego?*
Historia jest ciekawa, dowiadujemy się wielu wątków, o których nie było wzmianki w "Rywalkach"
Szczerze bardziej podobała mi się perspektywa Maxona, niż Aspena. Opowieść jest ciekawa i z niecierpliwością czekam na "The Heir" ^^



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kończymy na dziś ^^ Mam nadzieję, że się podoba. Zapraszam do komentowania :)

***
Piosenka na dziś: 
https://www.youtube.com/watch?v=MYSVMgRr6pw
Take me to church- Hozier
***
Co dziś czytam?
Nadal męczę "Więżnia labiryntu" ;)



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz